Instalace topné rohože pod dlažbu

PODLAHOVÉ TOPENÍ POD DLAŽBU

Samotná instalace topné rohože je velmi jednoduchá, protože síť ze skleněných vláken, na které jsou připevněny topné kabely, je samolepicí. Lepicí schopnost topné rohože umožňuje snadné přilepení topné rohože k podkladu. Topnou rohož lze umístit v libovolném směru proříznutím síťky ze skleněných vláken.

Elektrické topné rohože lze instalovat přímo na betonový potěr, OSB/MFP desky, překližky nebo na tepelnou izolaci z hotových XPS desek potažených lepidlem. K lepení topných rohoží a obkladů používáme plně flexibilní lepidla, která jsou vhodná pro podlahové topení.

Podlahové topení je řízeno elektronickým termostatem nebo inteligentním regulátorem (např. systém LOXONE), který reguluje teplotu vzduchu v místnosti a teplotu podlahy a vytváří tak kompletní bezúdržbový topný systém.

 

Více informací o topné rohoži

Skladba podlahového topení v systému pod dlažbou

Každý z použitých materiálů plní svoji funkci v celém topném systému a nesmí být vynechán:

ad 1) Konečná krytina – keramické, porcelánové nebo kamenné dlaždice.

ad 2) Flexibilní lepidlo na dlažbu
Typ lepidla se volí s ohledem na konečnou krytinu. Měly by se používat flexibilní lepidla určená pro podlahové topení.

ad 3) Podlahové čidlo v chráničce
Podlahové čidlo bývá příslušenstvím termostatu, řídí teplotu podlahy. Podlahové čidlo se instaluje v chráničce, která se umístí v drážce v podlaze o výšce odpovídající šířce chráničky. Chránička vede rovnoběžně s topnými kabely. Konec chráničky je zajištěn zátkou, která zabraňuje vniknutí lepidla dovnitř senzoru.

ad 4) Topná rohož Heat Decor
Topná rohož se připojí k termostatu nebo jinému regulátoru teploty. Aby byla zajištěna bezpečnost topné instalace, musí být topná rohož uzemněna a musí mít ve svém obvodu proudový chránič.

ad 5) Tepelná podlahová izolace (volitelná položka)
Kvalita a tloušťka tepelné izolace přímo ovlivňují provozní náklady a rychlost provozu celého topného systému. Pro tepelnou izolaci systému podlahového vytápění na betonovém potěru používáme hotové XPS desky potažené lepidlem. XPS desky musí mít pevnost v tlaku min. 300 kPa, což zaručuje odpovídající únosnost celého topného systému. Někdy nelze použít dodatečnou izolaci kvůli omezené výšce systému podlahového vytápění, která je výsledkem malého rozdílu v úrovních mezi místnostmi a tloušťkou dlažby a lepidla.

ad 6) Flexibilní lepidlo na dlažbu
Typ lepidla se volí s ohledem na konečnou krytinu. Měly by se používat flexibilní lepidla určená pro podlahové topení.

ad 7) Nosná podlaha z potěru, OSB / MFP desky, překližka
 

Způsob rozmístění topné rohože v místnosti

Topnou rohož instalujeme pod dlaždice na celou plochu místnosti, s výjimkou trvale zastavěných, jako je např. vana, sprchový kout, kuchyňský nábytek, vestavěné skříně a další nábytek nebo zařízení, která jsou položeny přímo na podlaze a pod nimiž není umožněna volná cirkulace vzduchu (pozn. toto se netýká nábytku na nožičkách).

1.Topná rohož. – 2. Podlahové čidlo. – 3. Termostat.

A. Podlahové čidlo  umístěte mezi topnými kabely.
B. Změnu směru pokládky topné rohože docílíte nastřižením podkladové sítě (pozor, ne topného kabelu!).
C. Udržujte bezpečnou vzdálenost mezi topnou rohoží a vestavěným zařízením.
D. Udržujte bezpečnou vzdálenost mezi topnou rohoží a koupelnovým vybavením.
E. Udržujte bezpečnou vzdálenost topné rohože od zdí.
F.  Udržujte bezpečnou vzdálenost mezi topnými kabely.

REGULACE TEPLOTY TOPNÉ ROHOŽE

Topný okruh s topnou rohoží musí být doplněn regulátorem teploty, např.:

a) Termostatem s podlahovým čidlem

Termostat s podlahovým čidlem se instaluje do každého topného okruhu (většinou 1 topný okruh = 1 místnost). Doporučujeme používat termostaty s podlahovým i prostorovým čidlem. Velmi praktické jsou termostaty s možností připojení na WiFi nebo do sítě ZigBee.

Nabídka termostatů na eshopu

b) Inteligentním systémem LOXONE

Inteligentní systém LOXONE (chytrý dům, chytrá domácnost) lze použít pouze na inteligentní řízení topení nebo na komplexní řízení procesů v domě (ovládání topení, chlazení, žaluzií, osvětlení, bezpečnosti ...).

Pokud se rozhodnete ovládat topení pomocí systému LOXONE, neinstalují se v místnostech na zeď termostaty, ale pouze do podlahy podlahová čidla, která se napojí na centrální řídící jednotku LOXONE (miniserver). Topení se pak "ovládá samo" pomocí samoučení a přednastavených hodnot. Samozřejmě lze mezní hodnoty pro jednotlivé topné okruhy měnit pomocí aplikace v telefonu, počítači nebo tabletu i na dálku.

Více o systému LOXONE

NAVŠTIVTE NÁŠ ESHOP, NABÍZÍME ŠIROKÝ VÝBĚR TOPNÝCH ROHOŽÍ A TERMOSTATŮ

Topné rohože samostatně

Topné rohože v sadě

Nabídka termostatů

  

ZAUJALO VÁS NAŠE ŘEŠENÍ A CHCETE VĚDĚT VÍCE? 

Pro více informací nebo pro nezávaznou nabídku nás kontaktujte na obchod@heathome.cz, tel. 733 266 422.

Nabízíme poradenství k produktům, pomoc při výběru materiálu z našeho eshopu nebo odbornou montáž po celé České republice.