Infra panel - informace

KOVOVÉ INFRA PANELY - HLAVNÍ I VEDLEJŠÍ ZDROJ VYTÁPĚNÍ

Kovové infra panely Heat Decor lze použít jako hlavní i jako vedlejší zdroj vytápění. Jsou určeny:

 • pro stěnové infra vytápění – řada HD-SWT s vestavěným termostatem,
 • pro stěnové a stropní infračervené vytápění místností – řada HD-SW se spínačem zapnutí/vypnutí s nezávislým ovládáním.

Díky své kovové konstrukci dosahují infra panely velmi rychle své maximální účinnosti a rovnoměrně distribuují teplo do prostoru. Rychle se ohřejí a rychle ohřejí i vaši místnost.

Topné panely Heat Decor jsou tenké a lehké. Velmi snadno se instalují na stěnu vodorovně i svisle. Infra panely jsou práškově lakované v bílé barvě.

 

Záruka na topné panely ve výši 5 let se vztahuje pouze na kovové těleso, na zbývající části topného panelu se vztahuje zákonná odpovědnost za vady.

 

Celý topný systém lze použít v nově navržených moderních budovách i v jakékoliv fázi rekonstrukce budovy.

 

Infra panel se od klasického topidla liší vzhledem i principem fungování. Jakmile připojíte infra panel do zásuvky k elektrické síti, začne wolframový zářit vyzařovat infračervené vlny, které na nás působí svým teplem. 

 

Pro znázornění rozdílu mezi obyčejnými radiátory a topnými panely tu máme krásný obrázek:


Vzduch ohřátý infračerveným zářením se šíří po místnosti jiným způsobem než při klasickém vytápění, protože není ohříván bodově. Důsledkem tohoto infra vytápění nezvedá prach v místnosti. Další výhodou infračerveného záření je snižování vlhkosti v místnostech a zabránění růstu škodlivých plísní a mikroorganismů.

 

 

 

 PARAMETRY KOVOVÝCH INFRA PANELŮ

 *Pozn. hodnoty ploch a objemů místností odpovídají dobře izolovanému domu dle dnešních standardů. U méně izolovaných objektech je nutno volit silnější topný panel.

TYPY KOVOVÝCH INFRA PANELŮ

Infra panely HD-SWT se zabudovaným termostatem

apple
 • Infra panely HD-SWT stačí zavěsit na zeď a zasunout zástrčku do zásuvky. Na vestavěném termostatu se nastaví požadovaná teplota v místnosti. 
 • Infra panel sám reguluje délku topného cyklu a udržuje nastavenou teplotu v místnosti.
 • Infra panely řady SWT jsou k dispozici o výkonech: 400 W, 700 W a 1000 W.
 • Infra panel SWT lze instalovat pouze na stěnu.

Infra panely HD-SWT můžete koupit na našem eshopu:

Infra panel HD-SWT400 Infra panel HD-SWT400 Infra panel HD-SWT700Infra panel HD-SWT700 Infra panel HD-SWT1000Infra panel HD-SWT1000

 

 

Infra panely HD-SW s vypínačem ON/OFF (zapni/vypni)

apple
 • Infra panel HD-SW lze instalovat na stěnu i na strop. Tyto infra panely jsou vybaveny jednoduchým spínačem ON/OFF, proto vyžadují další řídící systém regulace teploty.
 • Infra panel lze spárovat s libovolným pokojovým termostatem nebo systémem regulace teploty v místnosti (programovatelným, mechanickým, i bezdrátovým). 
 • Výhodou doplňkového řídicího systému teploty je možnost programování provozu ohřívačů v různé denní době nebo dálkové ovládání provozu pomocí termostatů s WiFi funkcí nebo inteligentního systému LOXONE apod.
 • Při montáži na strop je nutné použít termostaty instalované na stěně. Při montáži na stěnu lze použít termostaty instalované na stěně nebo pomocí “zásuvkových termostatů”, do kterých zastrčíme přímo vidlici infra panelu.
 • Topné panely řady SW jsou k dispozici o výkonech: 300 W, 500 W a 750 W

Infra panely HD-SW můžete koupit na našem eshopu:

Infra panel HD-SW300 Infra panel HD-SWT400 Infra panel HD-SW500Infra panel HD-SWT700 Infra panel HD-SW750Infra panel HD-SWT1000