Topný panel se zabudovaným termostatem nebo bez něj?

Kdy vybrat topný panel se zabudovaným termostatem?

Pokud potřebujeme pouze jeden topný panel, je vhodnější zvolit verzi s vestavěným termostatem. Dobrý termostat reguluje jak teplotu vzduchu, tak teplotu topného panelu. Díky tomuto:

  • V místnosti bude takové teplo, jaké chceme.
  • Nebudeme plýtvat elektřinou.
  • Omezením ohřevu povrchu topného panelu prodloužíme jeho životnost a ochráníme sebe i děti před kontaktem s příliš horkým bydlením.

Samotný topný panel je zabezpečený dětskou pojistkou a má a vhodný nástěnný rám. Topný panel se zabudovaným termostatem lze instalovat pouze na stěnu.

Kdy vybrat topný panel s bez zabudovaného termostatu?

Pokud se topné panely mají stát hlavním zdrojem tepla a plánujeme instalaci více než jednoho topného panelu do místnosti, pak je nejlepší zvolit topné panely bez termostatu a pokojový termostat dokoupit zvlášť. V takovém systému budou infrazářiče napájeny externím termostatem, který je ovládá. Díky tomuto:

  • Získáme přesnější regulaci teploty, protože termostat bude daleko od topného panelu a ve výšce člověka; infra panely budou pracovat rovnoměrně a harmonicky ohřívat celou místnost.
  • Pokud zvolíme inteligentní termostat s funkcí Wi-Fi nebo ZigBee, máte možnost programovat topné panely a ovládat je prostřednictvím aplikace "na dálku". Výsledkem je, že po naprogramování se topný systém s infrapanely stane bezúdržbovým.

Toto řešení vyžaduje trochu více přípravy, ale výhody stojí za to.

Topné panely bez zabudovaného termostatu lze instalovat na stěnu i na strop.